73722-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Brödprodukter, färska bakverk och kakor – Färskt matbröd och konditorivaror
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärskt matbröd och konditorivaror
BeskrivningUpphandlingen omfattar färskt: • Vetebröd • Wienerbröd • Konditorbitar • Mjuka kakor • Småkakor • Bakelser • Tårtor • Matbröd
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFärskt mat- och fikabröd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94068:Lot:1