737223-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – HR-System GUB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHR-System GUB
BeskrivningGamla Uppsala Buss är upphandlande organisation och genomför upphandling av ett HR-System. Region Uppsalas Inköps- och upphandlingsenhet bistår med upphandlingsresurser.
Intern identifierareUPPH2024-00388
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelNy mall