737548-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programrelaterade tjänster – Kostdatasystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKostdatasystem
BeskrivningUpphandling av kostdatasystem. Matilda används i nuläget.
Intern identifierare23/169
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del