737548-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal VVS konsulter och besiktningsmän
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal VVS konsulter och besiktningsmän
BeskrivningRamavtalet omfattar konsulttjänster inom områdena rörtekniska system, luftbehandlingssystem samt styr- och övervakningssystem. Ramavtalet är uppdelat i två delar: A. Konsulter B. Besiktningsman
Intern identifierare2025-00268
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKonsult
BeskrivningRamavtalet omfattar konsulttjänster inom områdena rörtekniska system, luftbehandlingssystem samt styr- och övervakningssystem
Intern identifierare1807117-0
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del
BeskrivningRamavtalet omfattar konsultstjänster inom områdena: rörtekniska system, luftbehandlingssystem samt styr- och övervakningssystem.
Intern identifierare1748240-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelBesiktningsmän
BeskrivningRamavtalet omfattar besiktningstjänster inom områdena: rörtekniska system, luftbehandlingssystem samt styr- och övervakningssystem.
Intern identifierare1807120-2
Huvudklassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning