2. Förfarande
Förfarande
Titel: Support och underhåll av Open Text eDOCS DM med tillhörande applikationer
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett support och underhållsåtagande i enlighet med upphandlingsdokumenten och leverantörens anbudssvar av följande applikationer: Open Text eDocs DM med nedanstående komponenter: -Infocenter -Brava Viewer -Mindserver -SSO-hantering Samtliga ovanstående applikationer licensieras av OpenText och programvarorna är installerade och körs/driftas On-Premises hos och av Skellefteå Kraft. Antalet licenser uppgår idag till 1000st.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108873:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72500000 Datortjänster