737693-2026 - Resultat
Sverige – Insamling av avfall – Kärltömning Krokoms kommun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kärltömning Krokoms kommun
Beskrivning: Krokoms kommun upphandlar tömning av avfallskärl med sidolastande tvåfacks sopbilar. Syftet är att konkurrensutsätta egen regi, vinnande anbud kommer därför att jämföras med fortsatt egen regi. Upphandlingen kan komma att avbrytas om egen regi är mer kostnadseffektivt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128455:Lot:1