737718-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Analystjänster – Ramavtal trafikmätningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal trafikmätningar
BeskrivningUpphandlingen avser olika former av trafikmätningar som ska utföras åt fastighets- och gatukontoret.
Intern identifierareTN 2024-2625
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71620000 Analystjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34972000 Trafikmätare, 63712700 Trafikkontroll, 71410000 Stadsplanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelRamavtal Trafikmätningar
BeskrivningTrafikmätningar i Malmö.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1 - Motorfordonsräkningar
BeskrivningMotorfordonsräkningar
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 2 - Gång- och cykelräkningar
BeskrivningGång- och cykelräkningar
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde 3 - Svängstudier
BeskrivningSvängstudier