737719-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lastbilar med hissflak – Treaxlig lastväxlarbil till Räddningstjänsten i Örnsköldsvik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTreaxlig lastväxlarbil till Räddningstjänsten i Örnsköldsvik
BeskrivningKöp av en fabriksny treaxlig lastäxlarbil, den ska vara registrerad som utryckningsfordon.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34142100 Lastbilar med hissflak
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTreaxlig lastväxlarbil
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86095:Lot:1