2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal: Scen Slottsskogen
Beskrivning: Göteborgs Stads nationaldagsfirande sker varje år i Slottsskogen Göteborg med en gratiskonsert med Göteborgs Symfoniker. Arrangemanget brukar locka upp emot 20 000 besökare och är ett av de största evenemangen i Slottsskogen under året. I samband med detta arrangeras även medborgarskapsceremonin som genomförs på uppdrag av Göteborgs kommunfullmäktige. Vi söker nu en leverantör som kan tillhandahålla en större scen till detta evenemang. Omfattning 1 gång årligen, vid 1-5 tillfällen.
Intern identifierare: SMF-2023-06287
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 44112000 Diverse byggnadskonstruktioner
Ytterligare klassificering (cpv): 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar, 79952000 Evenemang
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ramavtal: Scen Slottskogen