737894-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning – Shuntreaktor till projektet KNM Karlstads Norra Mottagningsstation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelShuntreaktor till projektet KNM Karlstads Norra Mottagningsstation
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans och uppställning på nya fundament, konstruktion, montage, provning och teknisk dokumentation för en shuntreaktor till projektet KNM i Karlstad.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120893:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer