2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trafikavstängningar
Beskrivning: Upphandlingen avser trafikavstängningsmaterial såsom trafikbuffert, fundament, stolpar och skyltar. Även tjänster kopplade till trafikavstängningar, som framtagande av TA-plan och tillståndsansökan ingår i upphandlingen.
Intern identifierare: 24/42
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34923000 Vägtrafikledningsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 63712000 Kringtjänster för vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000