73795-2025 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader – Rosendalsgatan ny förskola totalentreprenad
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rosendalsgatan ny förskola totalentreprenad
Beskrivning: Nybyggnad förskola med 6 avdelningar inklusive tillagningskök, komplementbyggnader samt en grön lekgård med mycket naturmark.
Intern identifierare: SFF-2024-00041
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45421151 Montering av kompletta kök
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000