2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samordnad skolskjuts
Beskrivning: Upphandlingen avser samordnad skolskjuts för Elever med särskilda behov inom Lunds kommun. Ramavtal avses tecknas med en (1) leverantör för en inledande period om två (2) år, med möjlighet till förlängning i ytterligare två (2) år. Planerad Trafikstart är den 1 juli 2027.
Intern identifierare: SN 2026/0172
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000