2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fasta maskinentreprenader
Beskrivning: Aktuell inhyrning avser timinhyrning under en längre tid och för maskiner som ej kan tillhandahållas i egen regi. Arbetet utförs med långsiktig planering och schemaläggning och kräver kontinuerlig närvaro. Maskinen och föraren kommer att vara en del av ett av Nässjö Affärsverks grävlag och arbetsledas av Nässjö Affärsverks platsledning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Entreprenadmaskiner på heltid