2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förskola inre Hansens Backe
Beskrivning: Projektet avser nybyggnad av förskola i anslutning till Claras väg i Markaryds tätort. Förskolan ska inrymma ca 175 personer. Omfattning av nybyggnationen är ca 1914m2 (BTA) huvudbyggnad samt ca 218 m2 komplementsbyggnader.
Intern identifierare: KS2023/381-3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000