2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallsbehandling 2026
Beskrivning: Mottagning och behandling genom förbränning av säck- och kärlavfall, grovavfall från hushåll och verksamheter samt grövre brännbart avfall (typ soffor, sängbottnar) insamlat i Lidköpings kommun.
Intern identifierare: 2025/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513300 Avfallsförbränning
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000