738321-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förmedling av personal, även tillfälligt anställda – Bemanning Socionom
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanning Socionom
BeskrivningStockholms stad söker leverantörer av Bemanning socionom till stadsdelsförvaltningarnas socialtjänst med arbetsområden Ekonomisk bistånd, Barn och unga, Familjerätt, Missbruk och beroende, Socialpsykiatri, Funktionsnedsättning och Äldreomsorg samt Nyanlända, Våld i nära relationer och Hemlöshet.
Intern identifierareSF 2023/514
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Ytterligare klassificering (cpv): 79621000 Förmedling av kontorspersonal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBemanning Socionom