2. Förfarande
Förfarande
Titel: Real-time information system for public transport 2026
Beskrivning: The procurement comprises a maintainable software system for real-time information for public transport.
Intern identifierare: 1-800-25
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48813000 System för passagerarinformation, 48813200 System för passagerarinformation i realtid, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: General part
Beskrivning: Administrative provisions
Intern identifierare: 1765640-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Reliance on another entity’s capacities
Intern identifierare: 1765641-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Option 1: Submit self-declaration
Intern identifierare: 1765643-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Option 2: Submit evidence
Intern identifierare: 1765642-3