738412-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Brandskyddstjänster – Sotning och brandskyddskontroll
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSotning och brandskyddskontroll
BeskrivningUppdraget omfattar utförande av lagstadgad rengöring (sotning) och brandskyddskontroll enligt Lag (2003:778) om skydd mot olyckor och förordningen (2003:789) om skydd mot olyckor.
Förfarandets viktigaste känneteckenFörfarande i ett steg Öppet förfarande Ska annonseras i TED - är över tröskelvärdet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75251110 Brandskyddstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGävle kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104551:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSandviken kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104551:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelHofors kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104551:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelÄlvkarleby kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104551:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelOckelbo kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104551:Lot:5