2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Brandingenjör
Beskrivning: Uppdragen omfattar att se till så att brandtekniska krav följs i kommunala fastigheter vid nyproduktion samt om- och tillbyggnad. Typarbeten som kan förekomma: •Upprätta brandskyddsdokumentation genom brandskyddsprojektering och/eller genomföra analytisk dimensionering •Upprätta brandsakkunnighetsintyg •Relationshandling •Genomföra särskilda utredningar
Intern identifierare: 2025-00343
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000