738557-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Resebyråtjänster och liknande tjänster – Upphandling avseende Resebyråtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende Resebyråtjänster
Beskrivning: Upphandling av resebyråtjänst åt LiU för bokning av resor samt kringliggande tjänster genom personlig service samt ett självbokningssystem.
Intern identifierare: LIU-2024-00331
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: GENERELLA KRAV