738672-2026 - Resultat
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – Upphandling av IT arbetsplats
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av IT arbetsplats
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett Ramavtal för försörjning av IT arbetsplatsprodukter och audio- och videoprodukter.
Intern identifierare: KFKS-2025-01116
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30230000 Datorrelaterad utrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av IT arbetsplats