738673-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Begravnings- och tillhörande tjänster – Obduktionstransport
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelObduktionstransport
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal av Obduktionstransport till Region Halland.
Intern identifierareRS241567
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98370000 Begravnings- och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98371000 Begravningstjänster, 98371200 Begravningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del