See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Barnvagnar och barncyklar
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal för avropande kommuners behov av barnvagnar och cyklar inom i första hand förskola, fritids och skola samt övriga verksamheter som har behov inom avtalsområdet. Upphandlingen görs för kommunerna Lysekil, Munkedal, Sotenäs, Strömstad, Tanum, Trollhättan, Uddevalla och Vänersborg som bedriver upphandlingssamordning under namnet VästUpp.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34430000 Cyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113744:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34432000 Delar och tillbehör till cyklar, 34912100 Sittvagnar