Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Makadam och stenmjöl
Referensnummer: HMAB 2021/1101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14213100 Makadam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Makadam och stenmjöl. Det uppskattade kontraktsvärdet är att betrakta som om att alla optioner har nyttjats.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14213100 Makadam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen