73909-2019 - ResultatSverige-Härnösand: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mekanisk bröstkompressionssystem
Referensnummer: 18RS6437
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar köp av bröstkompressionssystem enligt beskrivning i Krav- och prisspecifikation och Upphandlingskontrakt MT.
Region Västernorrland (fortsatt benämnd Regionen) avser att köpa in 12 st enheter under 2019 med option att under de kommande två (2) åren ha möjlighet att köpa in ytterligare enheter till totalt ca 40 st enheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen