7392-2023 - ÄndringSverige-Täby: Programvara och informationssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lärplattform
Referensnummer: BGN 2022/198-69, GNN 2022/84-69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser webbaserad lärplattform för förskola, grundskola, gymnasieskola, fritidshem, grund- och gymnasiesärskola.
Uppdraget omfattar:
• system för webbaserad lärplattform
• integrationer till olika beroendesystem
• webbaserad schemaläggning (option)