739216-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster KI 2023
Referensnummer: 2-506/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att inkomma med ansökan om att lämna anbud
Upphandlingen omfattar Städtjänster mm till Karolinska Institutets (KI:s) lokaler i Solna och Flemingsberg. Den totala lokalytan uppgår till c:a 236.000 kvm.
Uppdraget omfattar städning av bl.a. laboratorier, operationssalar, kontorsutrymmen, föreläsningssalar och gästrum.
För vidare information, vänligen se upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan att inkomma med ansökan