739273-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Kungsvägen gatuentreprenad
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKungsvägen gatuentreprenad
BeskrivningUmeå kommun upphandlar en utförandeentreprenad i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97343:Lot:1