Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Externt rekryteringsstöd
Referensnummer: A518.568/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska erbjuda en kvalificerad och strukturerad rekryteringsprocess där målet är att identifiera och attrahera rätt kompetens till aktuella befattningar samt genomföra rättssäkra rekryteringar. Rekryteringsuppdragens storlek kommer att variera, men med störst sannolikhet kommer uppdragen att bestå av 8-20 personer som ska anställas till samma sorts tjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen