2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Fastighetsförvaltning jour – mottagande, bedömning och samt hantering och åtgärd.
Beskrivning: Exploateringsförvaltningen har ansvar för att tillhandahålla bostäder för hemlösa och nyanlända hushåll som anvisats enligt bosättningslagen och behöver en leverantör som kommer att ha ansvar för att hantera och åtgärda fel i ca 100 lägenheter. För detta uppdrag ska Leverantör utföra tjänster åt förvaltningen inom fastighetsförvaltning inkl mottagande, bedömning och samt hantering och åtgärd. Leverantör kan ska ta emot felanmälan, bedöma felanmälan och åtgärda fel i lägenheter, både planerade och akuta funktionsnedsättningar, dygnet runt.
Intern identifierare: N200U25-279
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av Fastighetsförvaltning jour – mottagande, bedömning och samt hantering och åtgärd.