2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konstnärlig gestaltning, Skellefteå vårdbyggnad Hisshall
Beskrivning: Region Västerbotten upphandlar konstnärlig gestaltning till Skellefteås nya vårdbyggnad By 123 Hisshall.
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enligt bilaga 2.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120809:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45212300 Anläggningsarbeten för konst- och kulturbyggnader