See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Persontransport/taxitjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för persontransport/taxitjänster samt tillgänglighetsanpassade resor med Västerås som huvudort. Avtal tecknas för respektive område med en leverantör i vardera område.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Taxitjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98497:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Specialfordon
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98497:Lot:2
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål