See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skyltprogram Region Sörmland
Beskrivning: Denna upphandling avser ett ramavtal för projektering, tillverkning, leverans samt montering inkl. erforderliga detaljer av inomhus- och utomhusskyltar och därtill tillhörande tjänster enligt Region Sörmlands skyltprogram och i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: IN-IN23-0426
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Ytterligare klassificering (cpv): 44423400 Skyltar och liknande föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: E-handel
Beskrivning: Region Sörmland tillämpar elektronisk handel vid beställning inom detta område för att uppnå en effektiv inköpsprocess.