See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bärgningstjänster avseende Region Bergslagen
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov av Bärgningstjänster för Polisregion Bergslagen. Upphandlingen omfattar tre avtalsområden: PO Dalarna, PO Värmland och PO Örebro län.
Intern identifierare: A311.805/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50118100 Bärgning av bilar
Ytterligare klassificering (cpv): 50118110 Bortforsling av fordon, 50118200 Bärgning av nyttofordon, 50118300 Bärgning av bussar, 50118400 Bärgning av motorfordon, 50118500 Bärgning av motorcyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avtalsområde 1: PO Dalarna
Beskrivning: Kunden uppskattar att det årliga värdet kommer att uppgå till: 930 000 SEK
Intern identifierare: Avtalsområde 1: PO Dalarna
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsområde 2: PO Värmland
Beskrivning: Kunden uppskattar att det årliga värdet kommer att uppgå till: 780 000 SEK
Intern identifierare: Avtalsområde 2: PO Värmland
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsområde 3: PO Örebro Län
Beskrivning: Kunden uppskattar att det årliga värdet kommer att uppgå till: 700 000 SEK
Intern identifierare: Avtalsområde 3: PO Örebro Län