739560-2025 - Resultat
Sverige – Digital kartläggning – GIS-plattform
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGIS-plattform
BeskrivningUpphandlingen avser en GIS-plattform med syfte att tillgodose Beställarens behov av en systemlösning för att förvalta och tillgängliggöra företagets geografiska information.
Intern identifierare25/65
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71354100 Digital kartläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000