2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elevregister till Hallstahammars kommun
Beskrivning: Hallstahammars kommun har behov av att upphandla ett nytt elevregister för skolväsendet inom kommunen. Systemet ska användas av kommunens grund- och gymnasieskolor, vuxenutbildningen samt inom det kommunala aktivitetsansvaret.
Intern identifierare: BUN 2025/546
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingsföreskrifter
Beskrivning: Elevregister till Hallstahammars kommun
Intern identifierare: 1782818-0
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Underlag tjänster
Intern identifierare: 1782819-1