See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kungshaga vårdboende, om- och tillbyggnad
Beskrivning: Objektet avser nybyggnad av åtta vårdavdelningar samt källarutrymmen inklusive skyddsrum, samt rivning av byggnader och ombyggnation av personalutrymmen. Storköket är befintligt. Total BTA nybyggnad ca 9 000 m². Total BTA ombyggnad ca 300 m².
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215213 Byggnation av vårdhem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98967:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem