739673-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Gummiprodukter – Upphandling gummiduk och sanering till inomhusskjutbanor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling gummiduk och sanering till inomhusskjutbanor
BeskrivningRamavtalet omfattar leverans och montering av gummiduk samt sanering av inomhusskjutbanor. Upphandlingen avser ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt.
Intern identifierareA723.202/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 19510000 Gummiprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 37462000 Utrustning för prickskytte/prickkastning, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90510000 Avfallshantering, 90660000 Borttagande av bly
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGummiduk till inomhusskjubanor
BeskrivningAnbudsområde 1 omfattar leverans och montering av gummiduk för inomhusskjutbanor.
Intern identifierareGummiduk till inomhusskjubanor
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSanering av inomhusskjutbanor
BeskrivningSanering av inomhusskjutbanor som omfattar rengöring och borttagning av föroreningar, inklusive bly och andra material som uppstår vid skytteverksamhet.
Intern identifierareSanering av inomhusskjutbanor