2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förmånsportal 2024
Beskrivning: Västtrafik vill synliggöra, samla information om och administrera bolagets personalförmåner i en förmånsportal. Förmånsportalen ska vara en tillgänglig och lättanvänd digital plattform som på ett användarvänligt sätt synliggör de förmåner Västtrafiks anställda har möjlighet att nyttja samt ge anställda information om deras lön, förmåner, erbjudanden med mera. Förmånsportalen ska hjälpa Västtrafik som arbetsgivare att visa upp värdet på samtliga ersättningar och de förmåner som är valbara för anställda.
Intern identifierare: 1-353-24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Förmånsportal
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Alternativ 1 - lämna in egenförsäkran
Beskrivning: Välj alternativ 1 om du inkommer med egenförsäkran, ESPD. OBS Välj antingen alternativ 1 eller alternativ 2!
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Alternativ 2 - inlämnande av bevis i Anbudet
Beskrivning: Välj alternativ 2 om du inkommer med bevis direkt i anbudet. OBS Välj antingen alternativ 1 eller alternativ 2!
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Åberopande av annans kapacitet
Beskrivning: För Anbudsgivare som åberopar annans kapacitet (se avsnitt 1.3.4)