73978-2021 - ResultatSverige-Sölvesborg: Programrelaterade tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kostplaneringssystem
Referensnummer: 2020/189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sölvesborgs kommun och Bromölla kommun inbjuder till att lämna anbud på ett Kostdata- och kostplaneringssystem till respektive kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48220000 Programvara för Internet och intranät, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 48810000 Informationssystem, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen