73990-2021 - ResultatSverige-Älmhult: Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll av vägbelysning
Referensnummer: 19/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser underhåll av vägbelysning i Älmhults kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning, 50232100 Underhåll av gatubelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen