740051-2025 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Krossningstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKrossningstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar krossningstjänster för Gärstad avfallshanteringsanläggning i Linköping och Vika avfallsanläggning i Katrineholm.
Intern identifierare25/111
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77120000 Komposteringstjänster, 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000