See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kompressorer och Sugmotorer/system
Beskrivning: Leverantören ska efter avrop tillhandahålla och leverera Kompressorer och Sugmotorer/system med tillhörande tjänster till de avropande klinikerna inom Folktandvården Stockholm län AB. Upphandlingen omfattar förebyggande och avhjälpande underhåll. Närmare information om upphandlingens omfattning i detalj framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: FTV 2408-0335
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33131000 Tandläkarinstrument, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Det finns option för Beställaren att ingå ramavtal per anbudsområde för Service och avhjälpande avseende redan befintlig och installerad utrustning inom Kompressorer och Sugmotorer/system.