74023-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Kiruna: Fastighetsskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsjour
Referensnummer: 2018/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenören ska utanför ordinarie arbetstid hålla beredskap för att kunna avhjälpa akuta fel som uppstår i fastigheterna på ett snabbt, smidigt och ekonomiskt sätt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 50720000 Reparation och underhåll av centralvärme, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 90911100 Städning av bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen