740290-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utbildningstjänster – Uppdragsutbildning - Grundlärare med inriktning mot arbete i fritidshem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUppdragsutbildning - Grundlärare med inriktning mot arbete i fritidshem
BeskrivningUpphandlingen omfattar utbildningstjänster för uppdragsutbildning Grundlärare med inriktning mot arbete i fritidshem, erfarenhetsbaserad, 180hp. Utbildningen ska starta HT 2024. Utbildningen ska genomföras av ett lärosäte/högskola med examensrätt för Grundlärarutbildningen med inriktning mot arbete i fritidshem, genom distansutbildning med ett antal föreläsningar på plats. Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör.
Intern identifierare23/77
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelHylte kommun upphandlingsmall