2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekttjänster - Ramavtal - Fas 1
Beskrivning: AB Skövdebostäder bjuder härmed in intresserade arkitektkontor att inkomma med anbudsansökan om att få delta i upphandling avseende ramavtal för Arkitekttjänster. Upphandlingen genomförs i två steg som ett selektivt förfarande.
Intern identifierare: 24/43
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71223000 Arkitekttjänster avseende utbyggnader, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Lilla - Mallen