74035-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Säkerhetsprogramvara
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skydd mot skadlig kod
Referensnummer: 161/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48730000 Säkerhetsprogramvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Är det ert företag som under den kommande avtalsperioden kommer leverera skydd mot skadlig kod inklusive service och support till Göteborgs Stad? Nu genomför förvaltningen för Inköp och upphandling en ramavtalsupphandling för att tillgodose stadens behov.
Låter detta som en intressant affär för er?
Välkomna att lämna anbud enligt anvisningarna i upphandlingsdokumentet!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48820000 Servrar, 72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72253200 Stödtjänster för system, 72263000 Programimplementation, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen