74043-2019 - ResultatSverige-Söderhamn: Lekplatsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lekplatsutrustning
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37535200 Lekplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar lekplatsutrustning för Söderhamns kommun, Gavlia koncern och Gävle kommun.
Detta är en planerad upphandling och omfattningen och tider
Kan förändras ända fram till upphandlingen annonseras. Beräknad avtals start Gävle kommun är 1.9.2018 och för Ljusdals kommun är 1.8.2018.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37535200 Lekplatsutrustning, 43325000 Park- och lekplatsutrustning, 50870000 Reparation och underhåll av lekplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen