740496-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar – Reservdelar och förbrukningsvaror till fordon 2023
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelReservdelar och förbrukningsvaror till fordon 2023
BeskrivningRamavtal för köp av reservdelar, förbrukningsvaror, tillbehör och smörjmedel till fordon och maskiner.
Intern identifierareTFN/2023:00385
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar
Ytterligare klassificering (cpv): 09211000 Smörjoljor och smörjmedel, 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer, 34310000 Maskiner och maskindelar, 34320000 Mekaniska reservdelar utom motorer och motordelar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareReservdelar och förbrukningsvaror till fordon 2023